Zagrania: AUDUSD – LONG, Sok pomarańczowy – sieć longów, BITCOIN – w longach

Zagrania: AUDUSD – LONG, Sok pomarańczowy – sieć longów

Sok pomarańczowy (OJ Futures)

11. listopada ubiegłego roku w tym wpisie:

Sok pomarańczowy LONG

otwieraliśmy pierwsze longi na kontrakcie na sok pomarańczowy. Fundamenty nam się zgadzały było fajnie. Jednakże rynek zszedł niżej. Ponadto w modelu sezonowym jesteśmy w lepszym okresie teraz, aniżeli wtedy. Popatrzcie:

Chodzi o ten dołek na przełomie kwietnia i maja.

Jeśli model sezonowy się zgadza z tym, co mówi wykres ceny oraz bandy zmienności to mamy bardzo silny sygnał.

I faktycznie na wykresie soku pomarańczowego mieliśmy pod koniec kwietnia dołek w zakresie dolnej bandy zmienności. Wszystko wygląda zgodnie z modelem sezonowym. Wszystkie zlecenia otworzyły się automatycznie. Uzyskaliśmy dobrą uśrednioną cenę zakupu soku pomarańczowego.

Niezwykle precyzyjnie rynek, w sensie cena, odbił się od dolnej zewnętrznej bandy zmienności (czerwona gruba dolna linia).  Aż sam znów się zdziwiłem 🙂 Jak widzicie po drodze weszło sporo zleceń oczekujących typu buy limit. Rynek zszedł bardzo głęboko, dlatego udało się je chwycić. Uważam, że takie aktywo o wewnętrznej wartości jak sok pomarańczowy przy takiej cenie i to w takim okresie (sezonowość i czas wysokiej inflacji) to wręcz prezent. Brałem ile się dało.  W końcu ruszyli. Badając ten rynek zauważyłem, że niemal zawsze jest tu drugie dno, więc zlecenie buy limit delikatnie poniżej dołka to dobry pomysł. Ja tu mam 2 takie zlecenia jak widzicie na rysunku.

Pierwsze wejście faktycznie było za wcześnie ale dzięki temu wiem, że obecna sytuacja jest podwójnie dobra. Uśredniona cena ze wszystkich wejść jest w porządku. Są to rejony obecnej ceny, delikatnie wyżej (może high tej ostatniej świeczki).  Ciesze się, ze udało się tu zagrać, bo jest to okazja.

Zasięg dla tego rynku to oczywiście górna banda zmienności, natomiast w czasie to około roku. I tak chodzi tylko i wyłącznie o to by zarobić. Rzadko się zastanawiam nad tym ile będę trzymał. Do skutku, czyli do zarobku.

 

 

Dolar Australijski do Amerykańskiego – AUDUSD

Ten nieszczęsny rynek trzymam od blisko pół roku. Mam dla niego osobny rachunek wykorzystywany tylko i wyłącznie dla tego waloru. W styczniu ten tzw. flash – crash delikatnie pokrzyżował mi plany. Chodzi o to, że przed nim popełniłem błąd i za wąsko rozstawiłem sieć longów. Efektem tego błędu (zła konstrukcja sieci transakcji) wywaliło mi połowę rachunku. Na drugie połowie trzymam najgorsze (najdrożej kupione) longi. Nic tu nie robię. Ale widzę, że docieramy powoli do wewnętrznej dolnej bandy zmienności. Jest nawet szansa na zrobienie pin bara kontekstowego. Rynek znajduje się w takim miejscu, ze jest na long. Pierwszy można z reki, a reszta to zlecenia buy limit oddalone od siebie przynajmniej o 35 pipsów. Tak jak pokazuje ta różowa strefa popytowa. Zasięgu jeszcze nie precyzuje ale nie są to te stare zlecenia take profit. Co najwyżej zewnętrzna banda zmienności.

Analizuje ten rynek i wiem, że ma olbrzymi potencjał ale jeszcze nie wiem czy na nim zagram. Jesteśmy ja i on w zbyt zażyłej relacji emocjonalnej, więc chyba sobie odpuszczę go.

 

Bitcoin i Ripple xrp

10.01.2019 pisałem w poniższym wpisie o pierwszych longach na rynku Bitcoina:

Bitcoin – pierwsze longi

Później dokładaliśmy pozycje typu long 27.02.2019 po zaobserwowaniu sygnału black hole:

Blackhole na Bitcoin – tylko LONGi

Z obu transakcji uzyskaliśmy ceny wejścia kolejno: 3588 USD i 3777 USD.

Obecna sytuacja:

Obie transakcje braliśmy w zasadzie z samego dołka. Zysk w szczycie wyniósł: 131% oraz 119%. Zatem bardzo dobry wynik.

Sądzę, że Bitcoin dotrze przynajmniej do poziomu 70 000 USD nie później niż w 2022. Natomiast nie liczę na pionową ścianę taką jak w 2017. Myślę, że to będzie długotrwałe i składać się będzie z kilkunastu swingów.

Nie wiem, kiedy zamknę swoje pierwsze transakcje ale na pewno w 2022 zamknę wszystkie na rynku kryptowalut.

W tej sytuacji mamy 2 zakresy 2 akumulacji. Uważam, że wybicie tej pierwszej akumulacji i skonstruowanie drugiej to naturalna rzecz na rynku. Myślę, że ci co kupili podczas tej pierwszej też będą a pewnie i nawet już są zarobieni.

 

Ripple XRP

Posiadam sporą ekspozycję na rynku Ripple XRP i mój forecast dla tego rynku to:

Ripple xrp myślę, że osiągnie przynajmniej 120 USD do końca 2022.

Nie zamierzam być tu wieczny HODL-erem więc pierwsze zyski będę realizować już na poziomie 4 USD za 1 XRP.

Życzę udanych inwestycji

Jeśliby ktoś chciał zamówić kontent, czyli artykuł na interesujący go temat na łamach tego portalu, czy jakąś analizę to może to zrobić tutaj:

Jeśli również na tym rynku widzicie przewagę dzięki wskaźnikowi zmienności, który rozwija się aż do pojęcia zmienności zagnieżdżonej (stosowny template załączony do przedmiotu) to udostępniam go w tym miejscu:


Jak zawsze polecam symulator do nauki gry na rynkach. Książka rzadko kiedy prawdę powie, natomiast własne doświadczenie w testowaniu konkretnego myślenia na symulatorze to potężny oręż.

Oprogramowanie to jest warte każdego dolara – możecie je zakupić tutaj: https://forextester.com/

Obecnie trwa przecena – promocja z okazji wydania nowej wersji, czyli wyprzedaż !!!

Polecam oprogramowanie do nauki i testowania sposobu myślenia na rynku. Grajcie poza schematami.

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments