Gaz – pierwszy long

Gaz ziemny – pierwszy long

Znaczenie energetyczne

W obecnej ekonomii najważniejszym źródłem energii jest obecnie gaz naturalny. Z dużym dyskontem zdetronizował on ropę naftową. Na podstawie raportu organizacji energetycznej IEA popyt na energię kształtuje się następująco:

Źródło: https://www.iea.org/

 

Gaz to obecnie aż 46,6% globalnego popytu energetycznego. Prawie połowa. Globalny popyt na energię kształtuje się następująco:

 

Sezonowość

Gaz ziemny jest walorem bardzo podatnym na wahania sezonowe. Poniżej model sezonowy:

 

Dołki, które miały wystąpić w lutym i marcu są obecnie opóźnione. Zatem mamy okazję.

 

 

Zapasy gazu wg raportu agencji EIA

W kwietniu zapasy były najniższe.

Źródło: http://ir.eia.gov/ngs/ngs.html

 

Wykres techniczny

Na pierwszy rzut oka widać, że jest tanio. Gaz jest takim walorem, który gra często respektując poziomy horyzontalne. Rzadko one są wybijane manipulacyjnie. Aktualnie rynek jest tak nisko, że opłaca się otworzyć pierwszego longa. Ale nie opłaca się wejść za wszystko, gdyż

Gdy rynek walczy z daną strefą cenową jest bardziej prawdopodobne, że ją sforsuje aniżeli się odbije. Prawdopodobieństwo to wzrasta wraz z ilością prób.

Toteż niewykluczone, że do wakacji zobaczymy zjazd do sąsiedniej strefy w okolicach ceny 2,24. Tym niemniej nie jest to daleko, więc pierwsze zwiadowcze longi mogą się po mału pojawiać. Od tej ceny obecnej 2,66 aż do ceny w okolicach 1,90 można rozciągnąć sieć zleceń buy limit. Kapitał ochronny powinien przewidywać ewentualny zjazd w okolice 1,00 i tak też ustawiajcie dźwignię. Ja nie stosuję stop lossów ale takie zabezpieczenie na kapitale aż do ceny 1,00 jest tutaj zasadne. Zabezpieczenie do 1,50 powinno już być wystarczające. Po co nadmiernie ryzykować?!

 

Naszym celem jest, zgodnie z modelem sezonowym, grudzień. Wtedy zamkniemy nasze longi. Pewnie w czasie będziemy jeszcze dokładać do tej pozycji. Ale pierwszy nieduży long jest tutaj w pełni zasadny.

Na pewno w lipcu będzie warto zajrzeć do tego waloru. Wtedy pewnie też jakiś long dobierzemy.

To teraz nie musi być dno ale już jest tanio i już się opłaca skupować ten walor. Im bliżej będziemy dolnej bandy zmienności tym lepiej.

 

Życzę udanych inwestycji

Jeśliby ktoś chciał zamówić kontent, czyli artykuł na interesujący go temat na łamach tego portalu, czy jakąś analizę to może to zrobić tutaj:

Jeśli również na tym rynku widzicie przewagę dzięki wskaźnikowi zmienności, który rozwija się aż do pojęcia zmienności zagnieżdżonej (stosowny template załączony do przedmiotu) to udostępniam go w tym miejscu:


Jak zawsze polecam symulator do nauki gry na rynkach. Książka rzadko kiedy prawdę powie, natomiast własne doświadczenie w testowaniu konkretnego myślenia na symulatorze to potężny oręż.

Oprogramowanie to jest warte każdego dolara – możecie je zakupić tutaj: https://forextester.com/

Obecnie trwa przecena – promocja z okazji wydania nowej wersji, czyli wyprzedaż !!!

Polecam oprogramowanie do nauki i testowania sposobu myślenia na rynku. Grajcie poza schematami.

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments