Bitcoin – pierwsze longi

Bitcoin – pierwsze longi

TAK! Powoli zaczynamy skupować rynek futures na Bitcoin oraz kryptowaluty Bitcoin na giełdach typu BitBay Sylwestra Suszka.

Sytuacja na tygodniówce

Na wykresie tygodniowym wykres oparł się o prostą średnią kroczącą z 200 okresów (najczęściej wykorzystywana średnia). Ta czerwona linia to własnie SMA200.

Sytuacja wygląda na bardzo wczesny LONG. RSI potwierdza.

Raport COT

Obecnie równoważy się siła popytu i podazy na futures na Bitcoin na CME co widać w raporcie COT z dnia 18.12.2018:

Fundusze lewarowane posiadają podobna ekspozycje na rynku BTC zarówno po stronie long jak i short. Obecnie czekamy na tzw. short squeeze oraz związane z tym pośpieszne zamykanie shortów.

Media

Często bywa tak, że okładki lub pierwsze strony popularnych czasopism określają nastrój, sentyment danego rynku. W tej sytuacji poniżej Bloomberg sugeruje jakby dołek pesymizmu na rynku Bitcoina oraz kryptowalut.

Jest to rzecz jasna anty wskaźnik, gdyż pesymizm jest dla nas inwestorów optymistycznym sygnałem poprzedzającym zakupy w atrakcyjnym cenowo miejscu. JEST TANIO.

Pamiętacie ten wykres?

Obecnie mamy głęboką depresję. Łatwo to sprawdzić na Google trends:

Widzimy, że obecnie Bitcoin jest poza zakresem zainteresowania szerokiej publiczności. Jak zawsze czeka ona aż duży gracz zacznie podbijać cenę i tak ściągnie tłumy. Po czym znowu zobaczymy strukturę pump and dump. Tym razem ona nie będzie taka szybka ani pionowa. Rozwleczona w czasie.

Poprzednia analiza

Wcześniej omawiałem swoja prognozę dla BTC w kontekście dołka w rejonach wakacji/lata 2019. Mamy jeszcze zimę, więc jest znacząco wcześniej. Uważam wszakże, ze jest dobry czas i dobra cena by zaczynać akumulować pozycję w Bitcoinie i innych topowych kryptowalutach (ETH, XRP, TRX, XLM itd.).

Niewykluczone, ze cena Bitcoina jeszcze trochę spadnie przed wakacjami, natomiast jest mniej miejsca do spadków niż do wzrostów, co oznacza, ze już jest tanio. Warto się zaczynać pakować w tą inwestycję długoterminową. Target szacuję na lata 2021/2022.

Podsumowanie

Obecnie otwieram pierwsze longi na Bitcoinie i co miesiąc dokładam aż do wakacji lub aż do wystrzału. Gdy już będzie dosyć drogo w  rejonie poprzednich szczytów rozważę sprzedaż pierwszej pozycji. Tej obecnie otwieranej. Ostatnią może uda się zamknąć w rejonach 50 000 – 80 000 USD.  Obecnie wchodzę w tryb akumulacji dla tego waloru.

Życzę udanych inwestycji
Jeśliby ktoś chciał zamówić kontent, czyli artykuł na interesujący go temat na łamach tego portalu, czy jakąś analizę to może to zrobić tutaj:

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments