Ripple – sygnał zakupu, wejście w drugie tempo
Witajcie w nowym roku, mam przyjemność pocieszyć wszystkich spóźnialskich bardzo dobrą informacją. Mianowicie nasza ulubiona kryptowaluta Ripple dała dziś nad ranem wczesny sygnał kupna. Ostatnim razem, gdy pisałem o Ripplu można było zarobić około 1900%. Czy to rajd na XRP po 30 PLN to się jeszcze okaże ale wiadomo, że pojawili się kupujący.
Analiza Techniczna
Spójrzcie na szybką analizę XRP/USD:
Mamy tu sygnał 4C. Tak go nazwałem. Chodzi w nim o to, że pełna struktura Elliotta (lub Gartleya) jest już zakończona. Czyli mamy układ 5 fal w impulsie i 3 fal w korekcie. Ponadto korekta (punkt C) jest na tej samej wysokości co dno fali 4. (która jest widoczna na fotografii i jest korektą w impulsie). Pojawia się potężna świeca pro wzrostowa w bardzo ciekawym miejscu technicznym (niebieska linia u dołu fotografii). Formacja 4C to nasze autorskie określenie. Ponadto cena znalazła się u dołu kanału zmienności VIOLAA i widać tam silne odreagowanie popytu. Nie wiadomo, tak na pewno czy to już koniec korekty, ale technicznie jest to idealne miejsce.
Wolumen
Popatrzmy na wolumen z coinmarketcap:
Silne odreagowanie podparte jest przyrostem wolumenu. Co oznacza, że duży robi zakupy.
Jeden z prekursorów analizy wolumenu w Polsce wybitny specjalista Rafał Glinicki urządza darmowe webinarium z wolumenu, które gorąco polecamy (patrz niżej)
Analiza Fibonacciego, geometria rynku
Popatrzmy pod kątem geometrii Fibonacciego:
Ten ciemno – pomarańczowy prostokąt składa się z 3 mierzeń Fibonacciego:
1) zniesienie wewnętrzne 61,8%
2) zniesienie zewnętrzne 161,8%
(poziomy Di Napolego, złota proporcja)
3) projekcja cenowa 1 do 1 (100%) a więc równość fal (a) oraz (c)
Co prawda linii trendu korekty, zwanej linią Jaguara, jeszcze nie przebiliśmy, ale już istnieją silne obiektywne argumenty przemawiające za kupnem tej kryptowaluty.
Opinia subiektywna na bazie doświadczenia na FOREX
Osobiście uwielbiam formację 4C zwłaszcza w sytuacji, kiedy projekcja cenowa 1 do 1 pokrywa się z linią “4C” !!!
Podsumowanie
Rynki poruszają się zgodnie z falami Elliotta. Nie wdając się w szczegóły, można wysnuć prosty wniosek, że rynek nigdy nie porusza się na raz. Zawsze na dwie lub trzy fale w danym kierunku. Zawsze na minimum 2 tempa. Mamy jak dotąd jedną dużą falę o opisie zgodnym z geometria Fibo oraz opisem falowym Elliotta. Zatem spodziewana duża kolejna fala impulsu (najmniej jeszcze jedna) ma rację bytu.
Niech ta przecena będzie dla Was okazją do zastanowienia się nad nową inwestycją.
Pozdrawiam
Facebook Comments