Możliwa strefa akumulacji na Bitcoin
Sens ogólny rynku
Ten rok, jak wiadomo, nieco różni się od minionych. Rynek kryptowalut w lutum nie odbił. Implikuje to 2 możliwości. Albo mamy rok stracony tak jak 2014 albo trzeba było znacznie więcej czasu aby większość ludzi się zniechęciła do kryptowalut. No bo przecież nadrzędnym prawem rynków finansowych jest:
Zabrać pieniądze:
a) największej możliwej liczbie ludzi
b) w największej możliwej liczbie miejsc
c) na jak największą możliwą sumę
Dotyczy to każdego rynku i najbardziej to widać na rynku Forex. Wracając do krypto rynków podczas spadków, zapoczątkowanych z tego co pamiętam od razu po sylwestrze, karmiono nas bardzo dobrymi wiadomościami na temat tych rynków. Wszystkie rynki są, jak wiadomo, zmanipulowane i po mału te informacje powinny się zmieniać przed wzrostami. Co oznacza więcej albo ciszy i/albo negatywnych informacji. Ostatnio w necie krąży mnóstwo głupot na temat podatków. Generalnie im więcej złych wiadomości tym lepiej.
Krótko o manipulacji
Nie przedłużając wywodu na temat manipulacji, o której będzie tu jeszcze dużo wpisów skupmy się na jedynym w pełni regulowanym rynku kryptowalutowym. Jest to kontrakt futures notowany na giełdzie CME. Jest to jedna z najstarszych i największych giełd na świecie. A kontrakty futures to pierwowzór kontraktów CFD na których gracie i myślicie, że gracie z rynkiem ale tak na prawdę gracie z dealerem, którego zatrudnia Wasz broker lub tego brokera dostawca płynności. A więc uprawiacie tylko bukmacherkę. Kontrakty futures to prawdziwe kontrakty i tam faktycznie rządzi popyt i podać a giełda reguluje przepływ kapitału m.in. poprzez izbę rozliczeniową. Ponieważ sam przechodzę po mału na rynki kontraktów futures, wiec na ten temat będzie jeszcze wiele wpisów.
Akumulacja
Wracając do konkretnego kontraktu. Mowa oczywiście o bitcoinie to spójrzcie na poniższy wykres:
Jest to aktualny wykres w skali H4 Bitcoin Futures z giełdy CME. Co na nim widzimy? Warto zwrócić uwagę na wolumen. Jest to realny wolumen, bo futures występuje tylko taki 🙂
Mamy wyraźne wybranie w dołkach, w 3 dołkach na potężnych słupkach wolumenowych. Czy zobaczymy tu schemat akumulacji wyckoffa? Możliwe. Może przypomnę jak wygląda:
Jeśli denko będzie tak wyglądać można ustawić zlecenia buy limit poniżej ostatniego (najniższego na wykresie) dołka. Właściwie ustawiony stop loss nigdy nie wynika z wykresu. Więc przyjmijcie sobie jakąś wartość punktową powiedzmy 25% dziennego zakresu zmian. I niech taki stop loss leży poniżej zlecenia buy limit. Wiem, książki mówią inaczej. Ale zastanówcie się kto Wam te książki udostępnia i te wszystkie tanie szkolenia? Ktoś ma w tym interes. Dlatego tracicie pieniądze na rynku. Musicie pamiętać, że rynek to nie banki ani instytucje tylko WY prości ludzie na etatach!!! To WY stanowicie 100 miliardów dolarów dziennie i to WY jesteście dawcami kapitału. Tak, rynek to WY! To też TY! OK, mam nadzieje, że dotarło 🙂
Przybliżmy wykres BTC czerwcowy z CME:
Jest to wykres z innego źródło ze stronki barchart, którą polecam np. do analizy raportu COT. Tu nie będziemy analizować tego raportu, gdyż jest on opóźniony o kilka dni a my tu obserwujemy bardzo świeży wygląd wykresu.
Podsumowanie
W świecie rynków niezwykle zmanipulowanych – 60% rynku ustala między sobą 10 banków głównie w oparciu o Wasze zlecenia stop, a także np. zlecenia hedge producentów, którzy jak widać w raportach COT są dawcami kapitału. Są też inne grupy inwestorów. No więc przestrzegam przed wiarą w jakiekolwiek media i opinie. Patrzcie na wykres. A na wykresie obserwujemy coś co we wczesnej fazie przypomina kształtem akumulację. Pisząc o Bitcoinie mam tu na myśli cały rynek kryptowalut. Uważam, że Bitcoin jest takim jakby indeksem tego rynku. I absolutnie dementując plotkę w internecie nie uważam, żeby Bitcoin poruszał się w opozycji do altcoinów.
P.S.: Pamiętajcie, że żadna treść na tej stronie nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej. Przedstawione treści to prywatne opinie autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ustawy tzn. treść nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Opracowania pisemne sporządzane w ramach serwisu test4profit.pl zawierają wyraźne ostrzeżenie, ze nie są Rekomendacja ogólną (rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Delegowanego).
Facebook Comments