Nowa transakcja na rynku kryptowalut: HTMLCOIN

Nowa transakcja na rynku kryptowalut: HTMLCOIN

Od miesiąca można zaobserwować depresję na rynku kryptowalut. Stare porzekadła giełdowe głoszą: “Kupuj, gdy krew się leje” oraz “Bądź chciwy, kiedy inni się boją”. Stąd też od paru dni rozważałem zakupy. Chciałem coś taniego, mało znanego i ciekawego.Wybór padł na HTMLCOIN. Poniżej ciekawa prezentacja kryptowaluty i jej środowiska, platformy:

Pytaniem zasadniczym było gdzie go kupić. Tu z pomocą przychodzi ranking rynków na stronie https://coinmarketcap.com/currencies/html-coin/#markets. Oczywiście to, że dana krypto jest oferowana głównie na jednej giełdzie to źle. Ale podobnie było z Ripplem.

Okazało się, że ponad 90% obrotu na tej kryptowalucie jest robione na giełdzie Bleutrade. Toteż tam założyłem konto korzystajac z tego filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=wtGe7t7XPbg

Lubie sprawdzić opinie na temat nowej giełdy kryptowalutowej z tego względu, że wiele z nich znika lub zniknie. Na stronie www.kryptomag.pl przeczytałem, że Bleutrade jest polecany. Może nie dostał się do TOP5 ale był wyraźnie polecany. Mi to wystarczyło.

Wpłaciłem Ethereum, gdyż właśnie ETH używam do rozliczeń gdy kupuję daną kryptowalutę. Samo ETH kupuję na Abucoins za pomocą szybkich przelewów dotpay. Dlaczego ETH? Bo jest tańsze i szybsze w transakcji względem Bitcoina.

Miejsce, w którym zawarłem transakcję na wykresie krótkoterminowym przedstawia się następująco (druga świeca od końca, czyli pierwsza po sporym pinbarze):

Na omawianej świecy był bardzo duży słupek wolumenowy. I daję słowo to nie ja go tu utworzyłem, bynajmniej nie tylko ja 🙂

Istotne jest dla mnie również co sami twórcy piszą o swoim projekcie. Materiał zawarty na głównej, oficjalnej stronie: https://htmlcoin.com
śmiało mogę uznać za interesujący i przejrzysty. Przezorny zawsze ubezpieczony toteż istotną sprawą dla mnie jest wallet, gdzie będę mógł trzymać swoją kryptowalutę po to, aby nie musieć trzymać jej na giełdzie, tylko w bezpiecznym miejscu. Jest on dostępny dla kilku platform w tym dla Windows na oficjalnej stronie: https://htmlcoin.com/wallets/.

Zasięg dla tej kryptowaluty to myślę, że jakieś, tak realnie patrząc, 100x (10 000%). Byłoby to coś między 60 gr a 1 zł.

Pamiętajcie, że ta bańka kryptowalutowa powinna urosnąć jeszcze nawet do 80x patrząc na kapitalizację i dodruk pieniądza (inflacja a może już nawet hiper inflacja).

Jak przekroczymy 0,20 USD patrząc na wycenę na coinmarketcap zacznę rozważać sprzedaż tej krypto.

Nie oczekujmy, że w momencie zakupu akurat dziś będzie dno. Nie będzie. Życie nie głaszcze po jajkach podając drinki z palemką. Myślę, że musimy poczekać aż wróci trend. Historycznie była to II połowa lutego.

Pozdrawiam

P.S.: Po kilku latach zdałem sobie sprawę, że to była moja najgorsza inwestycja kryptowalutowa. Wówczas w stanie euforii nie zadałem sobie pytanie: po co to komu? Zamiast tego euforia i pasja do technologii internetowych wzięły górę.

P.S.: Pamiętajcie, że żadna treść na tej stronie nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej. Przedstawione treści to prywatne opinie autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu ustawy tzn. treść nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Opracowania pisemne sporządzane w ramach serwisu test4profit.pl zawierają wyraźne ostrzeżenie, ze nie są Rekomendacja ogólną (rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Delegowanego).  

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments