Ripple i inne kryptowaluty – powrót hossy

POWRÓT HOSSY na rynku KRYPTOWALUT !!!

Witajcie,

nie planowałem dziś tworzyć żadnego wpisu ale liczba odwiedzin tej strony tak podskoczyła, że zrozumiałem, że ludzie szukają informacji o tym co się dzieje zwłaszcza na Ripplu. No więc w tym wpisie mała analiza.

Pesymizm tłumu jako okazja

Niedawno pesymizm na rynku kryptowalut był tak potężny, ze stwierdziłem  – dokupię. Ludzie byli smutni. Ze mnie śmiano się, że nic nie robię. Baaa! nawet usunąłem wszystkie aplikacje na komórce w tym swoją ulubiona Crypto Hodler. Chcieli, żebym sprzedał. Ja na to (jak na zdjęciu):

Mówiono mi, że pieniądze przepadły a ja już zawsze będę średniakiem i że zmarnowałem – cóż bardzo dużą kupę pieniędzy – gdyż kupowałem Rippla po 79 gr i to za maksimum jakie przeznaczam na inwestycje (na całe największe konta inwestycyjne). Gdy tak ze mnie szydzono i dookoła nawet na you tubie było dużo smutku i depresji stwierdziłem, że to może już być okolica dna. W pracy żeby nie marnować czasu studiowałem (kując na pamięć) schemat akumulacji Wyckoffa, o ten:

Jednakże takie dna robią zawodowcy a na rynku kryptowalut wciąż jest dużo tłumu. Zastanawiałem się nad tym. Stwierdziłem, że w najbliższy wolny dzień tj w czwartek 18. stycznia dokupię dużo Rippli. I stało się to samo co zwykle się dzieje, gdy moja siostra planuje zakupy na rynku kryptowalut. Tym razem przytrafiło się to mi. Budzę się rano jeszcze na w pół chory zdechły po ciężkim dniu w pracy i co widzę?! Rynek akurat dziś w nocy odjechał. Dlaczego do chuja pana akurat dziś w nocy kiedy sobie zaplanowałem zakup?! No cóż, pociąg odjechał.

Portfel

Dziś potężne wzrosty potwierdzone potężnym wolumenem na wszystkich kryptowalutach, które posiadam. Może przypomnę skład mojego krypto – portfela (począwszy od największej ilości tokenów):

  1. Ripple (XRP) (+57%)
  2. Siacoin (+30%)
  3. Kin (+63%)
  4. Tron (+ 75%)

Kryptowaluta Kin pochodzi z giełdy: MERCATOX

W nawiasach wzrosty dziś do teraz do godziny 19:00. Spójrzmy na sytuację techniczna, która przedstawia nam nasz ulubieniec – Ripple

Analiza techniczna

Na poniższym rysunku zawarłem całą analizę jaką na szybko sporządziłem na XRP

Rynek po 5 falach wzrostowych, o dziwo, również pięcioma falami zszedł w dół. Zapewne buduje jakąś złożoną strukturę korekcyjną. Zeszliśmy do poziomu 78,4% a może to było 78,6%. Tak czy siak spadliśmy o 80%. Dotarliśmy w rejony silnego klastra Fibo. Tym razem mamy więcej niż zagęszczenie 3 poziomów. Zbiega się ten klaster z dnem fali 2. Teoria fal mówi, że korekta nie może zajść dalej niż w okolice dna fali 2. poprzedzającego korektę impulsu. Ponadto było tam silne wsparcie nawet dwa wsparcia. Obecne wybicie zasięgiem przekracza największa dotychczasowa korektę a więc – jak mawiał Bryce Gillmore – mamy wybicie poziomu Overbalance co przy definicji trendu tłumaczy się jako oficjalna zmiana trendu ze spadkowego na wzrostowy.

Wolumen

Wolumen zawsze prawdę ci powie więc odpalmy ze dwa wykresy i popatrzmy. Pierwszy to wolumen z coinmarketcap:

Obserwujemy tutaj potężny przyrost wolumenu wraz z nowym kierunkiem ceny. A  więc COB jak mawiał Glinicki czyli zmiana zachowania. Wolumen potwierdza nam nowy kierunek cen. Wolumen na dnie jest niemal tak samo duży jak na szczycie. Duzi chłopcy odkupili swoje pozycje.

Kolejny wykres to duża giełda Binance:

  1. Binance XRP/ETH:
  2. Binance XRP/BTC:

Na tle Bitcoina (indeksu szerokiego rynku) Ripple wcale aż tak mocno nie spadł. Na tle Etherum dobrze widać wolumeny. W obu przypadkach widzimy coś czego na coinmarketcap nie dało się zauważyć. Mowa o formacji spring czyli ostatniej zmyłce kupujących przed odjazdem w kierunku właściwym dla stref akumulacyjnych.

Kierunek jest tylko jeden:do góry!

Uproszczone objaśnienie

Tam (po spadkach o 78,4%) panikarze już się wyprzedali, słabe ręce zamieniono na silne… no bo spójrzcie. Głupi co robili? Sprzedawali. Komu sprzedawali? Jeszcze głupszym? Kto od nich kupował? Szaleńcy? NIE! Kupowali zawodowcy lub po prostu bystrzejsi. Skoro głupi sprzedaje to nie ma rady, kupuje mądrzejszy. Inaczej komu by głupi sprzedał? Przecież ktoś te tokeny odkupił. Ktoś bardziej ogarnięty aniżeli spanikowany amator. Gdyby nikt nie odkupił rynek by się wyzerował co zdarza się tak rzadko, że już nie pamiętam kiedy ostatnio to widziałem.. hmm… chyba jedynie flash crash z 2011. Jeżeli po dużych spadkach kupujący dużym wolumenem dali o sobie znać to nie ma rady rynek jest wyprzedany i papiery/tokeny są skupione. Kierunek może być już tylko jeden. Jak np. po krachu EUR/CHF 15.01.2015 lub 19.10.2017 wylanko na DAXie po zabawach Katalonii. Albo podobna historia z Brexitem na GBP/USD. Popatrzcie co było potem a o czym wam telewizja nie omieszkała powiedzieć. Co było? A no zajebiste wzrosty były, to było! Ale o tym nie dowiecie się z TV ani prasy. Tu już trzeba użyć własnych oczu i mózgów.

Podsumowanie

Gdy się z Was i waszych pomysłów śmieją zastanówcie się czy własnie to wyróżnienie się z tłumu w tym momencie nie jest wskazówka rodzących się zmian w koniunkturze danego waloru na rynku. Gdy uczyłem się rynków w 2009 w II połowie lutego również to zauważyłem. Ten skrajny pesymizm. Co zrobiłem – kupowałem. Jak się potem okazało 2 tygodnie później pojawiło się dno i … black hole. Mądry i duży wykupił dno. Kierunek od tej chwili (od początków marca 2009.) był już na akcjach tylko jeden i trwa do dziś.

Mam nadzieje, że objaśniłem niejako to dziwne uczucie samotności kiedy na rynku już tylko wy trzymacie papiery… Tak moi drodzy tak właśnie się wyróżniacie na tle panikarzy zatem głowa do góry – mamy rajd cenowy 😉

P.S.: Po cichu liczę jeszcze, że rynek delikatnie się cofnie to może dokupię… tak czy siak będę zadowolony 🙂

Ukłony dla wytrwałych, którzy mimo presji otoczenia nie sprzedali ani jednego tokena.

Pozdrawiam

P.S.: Po latach zdałem sobie sprawę, że nie sprzedanie XRP przed końcem 2017 było moim największym inwestycyjnym błędem w życiu. Zawsze warto sprzedać cokolwiek co ma przyzwoity zysk bez znaczenia jak daleko jesteśmy od szczytu, dołka czy czegokolwiek. Jeśli masz dobry zysk to chwytaj go!

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments