Carry Trade: AUD/CHF i NZD/CHF – long

Mamy super sytuację techniczną oraz fundamentalną. Ciężko nie zarobić 🙂

Nowy broker IC Markets

Od niedawna mam konto u nowego brokera foreksowego. I w związku z tym powiem wam coś:

Jebać Unię i te jej chore MFID II !!!

Znowu mam dźwignię 1:500, co wiąże się z niskimi depozytami, przez co mam więcej pieniędzy na rachunku na drawdowny. Gra mi się dużo lepiej. Powiem więcej: znowu chce mi się grać na walutach 🙂 Ciasne spready nawet na Australijczyku, niskie depozyty i znowu jest dobrze 🙂

Także polecam założyć u brokerów z Australii konto, bo jest tanio, jest MT4, niskie prowizje, niskie depozyty i bardzo przyzwoite spready – w zasadzie poniżej pipsa na wszystko. Nie bądźcie egoistami i zakładajcie konto z mojego ref-linka, niech tez mam coś z tego, że Wam o tym mówię, bo na tym świecie nie ma nic za darmo, a już na pewno nie na rynku, wbrew temu co wam kłamią dookoła.

Podatki

Złe jest to, że wyliczenie podatku zajmie mi 2 dni w excelu. Oczywiście regulatorzy KNF a ASIC mają do siebie niewiele, więc wątpię by ktoś was tam szukał. Tym nie mniej, ja się rozliczam na picie ZG i sam wyliczam wartość euro (konto mam w euro) do złotówki po uśrednionym kursie EUR/PLN ze strony NBP z dnia wcześniejszego. I tak każdą transakcję.

Analiza stóp/swapu

Wracając do analizy obu par z frankiem w mianowniku. Oba instrumenty są mocno wyprzedane i otwarcie longa na obu związane jest z czerpaniem zysków z dodatniego swapu.

Wystarczy prawy przycisk myszy na danym instrumencie i wybranie z menu opcji “specyfikacja” aby podejrzeć wartość swapu na platformie MT4:

AUDCHF:

SWAP dla LONG: 1.13 ticka

NZDCHF:

SWAP dla LONG: 1.57 ticka

O co chodzi z tym tickiem? Jest to dziesiąta część pipsa, co oznacza, że nasz swap wynosi odpowiednio: 0,113 pipsa oraz 0,157 pipsa.

Niby mało, ale macie wylane kiedy rynek ruszy a to już fajny komfort psychiczny w grze na FOREX.

Kolejnym zyskiem jest to, że nie jest to jak zwykle bywa, ujemny swap o dużej wartości, który w ciągu roku jest odpowiedzialny za większościową stratę z transakcji.

Analiza zmiennościowa AUD/CHF

AUD/CHF, D1, 23.02.2020, IC Markets

Jesteśmy na dnie kanału zmienności z dziennego i blisko adekwatnego kanału zmienności z tygodniowego. Ewidentnie jest tanio.

Indeks AUD – AUDWCU (z tradingview):

https://pl.tradingview.com/chart/?symbol=FX_IDC%3AAUDWCU

Tak tanio na Australijczyku nie było od lat. Patrząc po strukturze impulsywnej o tutaj:

to samo, zoom

To można powiedzieć, ze rynkowi należy się co najmniej korekta. Poza tym widać znamiona akumulacji.

Target

Pozycja targetowana po czasie i cenie:

Minimalny target

Celem jest druga połowa marca i cena minimalna na poziomie: 0,67312. Wejście pierwsze od razu na otwarciu. Kolejne wejścia niżej co 15-20 pipsów buy limit. Ja składam 6 takich zleceń.

Podobnie to wygląda na NZDCHF:

Analiza zmiennościowa NZD/CHF

Sytuacja wygląda tak:

NZD/CHF, D1, 23.02.2020, IC Markets

A więc wszystko wygląda analogicznie. Pomysł na transakcję na tej parze przyszedł mi podczas analizy technicznej na parze NZD/USD. Tam też jest ewidentny LONG. Z tym, że swap jest ujemny i to znacząco, bo około 0,6 pipsa na minusie. Z moich wyliczeń wstępnych wyszło mi, że swap jest w stanie zjeść 25% zysku ze wzrostów tam. Jeśli chodzi o spread to oczywiście jest tutaj różnica ale niewielka u tego brokera, czego nie można powiedzieć u 99% innych brokerów jeśli porównacie obie pary.

Podsumowanie

Szykują się spokojne longi. Wygodna transakcja. Jak zawsze zabezpieczenie na kapitale, czyli rachunek dostosowany pod te dwa zagrania.

Udanych transakcji!

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments