Benzyna RBOB – częściowe zamknięcie pozycji

Benzyna RBOB – częściowe zamknięcie pozycji typu long


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Wstęp

Jest to szybki wpis, w którym przedstawię Wam aspekt finansowy pozarynkowy

 

Trading a pieniądze a MM (money management)

Mam taka zasadę, że gram jedynie pieniędzmi mało istotnymi dla mnie. Z jednej strony rzadko zarabiam dużo, ale z drugiej strony nigdy nie mam problemów finansowych. W różnych sytuacjach życiowych zdarza mi się zwiększać oraz obniżać ryzyko, ekspozycję na rynek w zależności od własnego poziomu zamożności. Jak każdy myślący logicznie Polak, posiadam kilka źródeł dochodu. Dlatego bywa, ze posiadam więcej gotówki do tradingu i bywa, ze posiadam jej mniej. Od chwilowej zamożności w głównej mierze zależy mój model zarządzania pieniędzmi oraz wielkością zleceń.

 

Po co otwierałem pozycje

Szczerze mówiąc to słabo pamiętam. Ale na pewno było tanio i na pewno mieliśmy co najmniej średnio – dobrą sytuację sezonową. I przede wszystkim – posiadałem mnóstwo zbędnej gotówki.

 

Sezonowość na benzynie RBOB

Pod koniec października zacząłem budować pozycje typu long. Patrząc dziś na model sezonowy nie było to zbyt mądre. Trzeba było czekać do II połowy stycznia lub chociaż do połowy grudnia.

To są wnioski jedynie z modelu sezonowego z equityclock.com. Zobaczmy czy na rynku ta teoria się potwierdza:

 

Moje zagrania na Gasoline RBOB

Oto moje zagrania – wykres tygodniowy:

Powiem Wam, że wygląda to ciekawie. W II połowie grudnia benzyna osiągnęła dno, które zrobiono za pomocą aż 4 świeczek tygodniowych. Potem ruszyli na północ. Brzydka jest ta wielka luka, gdyż nie osiągnąłem na niej zysku. Broker mi to skorygował we swapie. Ogólny zysk z pozycji nie przekroczył 20% przy obsunięciu kapitału w dołku o 800%. Zysk też powinien być na poziomie powyżej 1000%. I pewnie do maja by był a bez tej brzydkiej luki to i już teraz. Problem był inny. Otóż trading to nie jest zamknięty świat, wyizolowane środowisko. To też są pieniądze. Mam zasadę, że gram pieniędzmi, które są dla mnie nieistotne (powiedzmy 30% miesięcznego wynagrodzenia to pieniądz zbędny, za który można spokojnie grać). W sytuacji, w której te śmieszne kilka tysia zaczęły być istotne z przyczyn osobistych (buduję się) sytuacja się zmieniła i to poza rynkiem! W takiej sytuacji nie dopuszczam do pojawienia się straty ale nadmiernie nie ryzykuję (jesteśmy przy górnej bandzie z dziennego, więc rynkowi należy się jakaś korekta). Dlatego rekomenduje uszczuplenie naszych pozycji. Ja zamykam całość. Dziś w nocy zamknąłem. Kto odważny ten niech trzyma do połowy maja.

Zauważcie jak zajebiście wygląda ta grudniowa akumulacja na zewnętrznej bandzie z tygodniowego (czarna ciągła linia). Bardzo ładnie ją zarespektowali.

Kolejnym powodem zamknięcia pozycji była chciwość ukierunkowana na rynek kryptowalut. Znowu dokupiłem. Tym razem za całość wziąłem Ripple XRP. Choć dość długo rozważałem wrzucenie choćby 30% w Stellara (XLM). Litecoin tez spoko ale już nie jest zbytnio tani. Bitcoin i Ripple xrp to moi faworyci.

Życzę udanego tradingu, pozdrawiam

Jeśli, podobnie jak mi, podobają się Wam bandy zmienności to udostępniam je tutaj:

Polecam symulator tradingowy FOREX TESTER 3:

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments