Możliwy odwrót na dolarze amerykańskim

Możliwy odwrót na dolarze amerykańskim

USDCAD – SHORT

W tym krótkim wpisie chciałbym opisać na żywo rodzącą się ciekawą sytuację na dolarze amerykańskim na przykładzie jego krosu z kanadyjczykiem.

Oto jak ja to widzę:

Te coraz czerwieńsze kwadraty to miejsca, gdzie warto co jakiś sensowny poziom (powiedzmy co 25 lub co 50 pipsów dodawać małe pozycje typu short.

Ta czerwona linia to opór wg metodyki Sama Seidena. Polecam zapoznać się z jego metodą wyznaczania poziomów wsparcia i oporu.

Miejsce i sytuacja są średnio – ciekawe ale wystarczają aby już wzmóc czujność pod kierunkiem shortów, dystrybucji waloru.

Osobiście oczekiwałbym łapania stop lossów nad barierą Sama Seidena – taki chamski stop hunting z dużymi knotami, które będą łapać nasze oczekujące tam sell limity (ja nie stosuję stop lossów). Mój stop loss jest na kapitale czyli na poziomie wielkości rachunku.

Rynek próbuje się przebić przez niebieską barierę kanału zmienności z H4 i w okolicach szarej (D1) tam gdzie kolorowe prostokąty tam mamy strefę potencjalnej dystrybucji.

Kilka pipsów nad barierą (czerwona długa wąska strefa) składam swojego pierwszego sell – limita, małą pozycję i zobaczę potem co dalej. Ponadto przed tą strefą o kilka pipsów postawie jeszcze jednego sell – limita. W sumie będzie jedna pozycja sell – limit delikatnie (kilka pipsów) pod strefą i jeden delikatnie nad strefą. Trzeciego  sell – limita jakbym dawał to minimum 25 pipsów nad strefą.

Życzę udanego tradingu, pozdrawiam

Jeśli, podobnie jak mi, podobają się Wam bandy zmienności to udostępniam je tutaj:

Polecam symulator tradingowy FOREX TESTER 3:

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments