Bawełna. Zaczynam obserwować


Bawełna. Zaczynam obserwować

Sezonowość na bawełnie, na rynku kontraktu na bawełnę wygląda następująco:

Mamy już te silne spadki około dna. Teraz pewnie będzie to charakterystyczne formowanie dna, wielokrotnego dna i zapewne ten proces rozciągną w czasie.

Dlatego od teraz poniżej obecnej ceny i w czasie aż do września będę delikatnie skupował ten rynek na razie małymi pozycjami korzystając ze zleceń buy limit. Dziś może małego long z palca po cenie jak na rysunku:

Nie zrozumcie mnie źle. Nie jest powiedziane, że od teraz ten rynek wybije. Raczej pokisi się i to jeszcze przez jakiś czas. Ale cena jest już w miarę dobra. Oczywiście rozciągnę sobie siatkę zleceń buy limit między ceną obecną a ceną 50. Przy odstępie o 2 będę miał przynajmniej 8 zleceń buy limit. Myślę, że to dobry pomysł by rozegrać ten rynek. W czasie wysokiej inflacji, jak teraz, gram bardziej pewnie na wzrosty.

 

Życzę udanych inwestycji

 

Jeśli również na tym rynku widzicie przewagę dzięki wskaźnikowi zmienności, który rozwija się aż do pojęcia zmienności zagnieżdżonej (stosowny template załączony do przedmiotu) to udostępniam go w tym miejscu:


Jak zawsze polecam symulator do nauki gry na rynkach. Książka rzadko kiedy prawdę powie, natomiast własne doświadczenie w testowaniu konkretnego myślenia na symulatorze to potężny oręż.

Oprogramowanie to jest warte każdego dolara – możecie je zakupić tutaj: https://forextester.com/

Polecam oprogramowanie do nauki i testowania sposobu myślenia na rynku. Grajcie poza schematami.

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments