Akcje amerykańskie znowu stają się ciekawe

Kłamcy

Nareszcie! Krach rozlał się na cały świat. Gdy marzyłem o tym dniu zakładałem, że będę miał minimum 50 razy więcej wolnej gotówki. Rzucasz 200 koła i wyjmujesz 2-4 miliony. W końcu jest okazja co nie?! Wy pewnie macie podobny problem 🙂

Jestem pełen uznania i podziwu dla “Smart Money” za to jak potrafią zmanipulować cały świat jakąś pierdołą – wymyślony pseudo – wirus. Nie wiem czy oglądacie Bloomberg TV ten oryginalny z USA. Tam wszystko tłumaczą tym wirusem, dosłownie wszystko. Nie będę tu podawał argumentów takich jak podróż do Tajlandii w gronie znajomych, gdzie mało kto słyszał o tym dziwnym wirusie. Nie w tym rzecz. Podziwiam jak olbrzymią władze mają konsorcja bankowo – medialne. Obecnie to oni są władzą nr 1. Mogą sterować większością umysłów tego świata. Niesamowite! Fajnie być ponadto. Ale kilkanaście lat mi to zajęło by “odeprać” z powrotem swój mózg. Polecam każdą metodę podnoszenia własnych wibracji. Możecie zacząć od medytacji, dobre też są treningi MMA/K1.

Poprzedni krach z 2008 wywołany kontraktami sub-prime i rozdawnictwem kredytów hipotecznych miał jakieś sensowne uzasadnienie. A ten to aż żal mi, ale trudno powiem to – kryzys manipulacyjny. Tak go nazwę, gdyż ludzie ślepo uwierzyli mediom. Kiedy pozwoliliśmy tym kłamcom urosnąć w siłę? Tym mediom, farmacjom, kościołom, politykom, nauczycielom i innym oszustom…

Rozważania nad Bank of America

Po latach znowu sprawia mi przyjemność przyglądanie się akcjom. Mam nadzieję, że jeszcze spadną co najmniej o kolejne 50%. Tak też zakładam pod kątem ewentualnych inwestycji. W Stanach jest wiele spółek, które są godne polecenia przy odpowiedniej cenie. Ale ponieważ krach jest zjawiskiem czysto finansowym to pierwsze o czym pomyślałem to sektor bankowy. Zakładam, że to banki będą jednym z tych sektorów, które znacząco potanieją.

Spójrzcie jak to wyglądało 12 lat temu (krach 2008) na akcjach banku Bank of America:

Krach 2007 – 2009 na akcjach BoA

Rynek ten spadł z 55 USD za akcję do 2$ za akcję. Obecnie sytuacja wygląda tak:

Krach 2020 we wczesnej fazie na BoA

Tym razem rynek spadł z 35 do 20 USD za akcję. Ale zauważcie, ze skoro ten rynek był po 2$ a potem po 35$ to wykonał najpierw ruch o zasięgu: około 1750%. I to bez używania dźwigni finansowej.

Na rysunku zaznaczyłem strefę cenową między 4 a 10$ za akcję. Chciałbym kupić ten rynek poniżej 10$. Oczekuję ruchu 5 fal w dół. Potem odbicie trójfalowe. Następnie znowu 5 fal w dół. A potem po delikatnym odbiciu wyrzucanie ludzi na stopach na takim kolejnym niedużo niższym ruchu.

Analiza BoA 2020 – 2022

Poniżej 10$ za akcję zacznę się przyglądać walorowi. Fajnie byłoby kupić między 2 a 4$ ale to też zależy od układu falowego. Musi być tak jak na rysunku no i podobnie powinien się zachować indeks S&P 500. Cena jak najniższa. No i trzeba mieć rezerwy gotówkowe, bo jeżeli kupimy pakiet akcji za 8$ a cena spadnie do 2$ to musimy przy tej cenie 2$ za akcję dokupić i to sporo. Można też czekać na olbrzymi wolumen tzw. “black hole”. On zwykle występuje na początku drugiej połowy recesji, akumulacji. Przykład najpotężniejszej formacji VSA na akcjach, czyli black hole poniżej na akcjach firmy Comarch:

Black Hole na akcjach Comarch po kryzysie Dotcomów

Gdzie kupić akcje amerykańskie?

Jest to istotne pytanie. Możecie założyć konto w USA albo u amerykańskiego dobrego brokera typu Tradestation czy Interactive Brokers. Ale tu wymagany jest pewien depozyt. Dla osób ze skromniejszym portfelem polecam AKCJE SYNTETYCZNE (skrót “STK” – nie mylcie z CFD) u rodzimego brokera

Akcje syntetyczne w odróżnieniu od CFD na akcje nie mają wbudowanego kosztu swap.

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments