Webinar i prowadzone pozycje na benzynie, soku pomarańczowym, AUD/USD i cukrze

Witajcie w nowym roku 2019!

Życzę by Wam i mi aby ten rok przyniósł więcej szczęścia w inwestycjach, gdyż w roku minionym było blisko ale nie udało mi się zostać milionerem. Merytorycznie było lepiej niż dobrze ale pech był olbrzymi. Mam nadzieję, że mi i wielu z Was się w tym roku uda odnieść mniejszy lub większy sukces na rynkach.

Polecam webinar

Chcę się podzielić z Wami pewnym doświadczeniem, jeśli chodzi o webinary, o szkolenia w necie. Obejrzałem ich około tysiąca przez te 14 lat i niewiele do obejrzenia mi już zostało. Bardzo niewiele z nich oglądam obecnie.

Ludzi, których jako szkoleniowców szanuję jest również znikoma ilość. Ostatnio nawet jeden szkoleniowiec na platformie webinarowej prowebinar obwieścił zadanie do wykonania. Podał cenę, czyli wynagrodzenie dla chętnego programisty: 500 000 zł. Mi to pasowało i zadanie, i wynagrodzenie. Podjąłem się. Już na etapie rozmów wstępnych przyznał, że za zautomatyzowanie jego wszystkich metod inwestycyjnych nie zamierza mi nic zapłacić i że to dla mnie wielki przywilej, że mogę je poznać. A te 500 000 zł to kara, gdybym wyjawił jego metody i związany z nimi robot transakcyjny. Po kilku mailach zrozumiałem, że to kolejny oszust i tylko naciąga ludzi na swoje rzekome wspaniałe strategie, za które bierze 12 000 zł za 1 DVD z tymi pierdołami. Tego typu przygód mógłbym wymienić więcej. Ale nie w tym rzecz. Istnieją szkoleniowcy, których szanuje i polecam.  Wymienię teraz kilku z nich, których wyrywkowo pamiętam:

Znacząca większość szkoleniowców nie przetrwała próby czasu i żaden broker poza kanałem Tradestation ale tam rzadko zaglądam. Oczywiście szukam rożnych informacji na różnych stronach choćby o sezonowości ale te adresy i tych ludzi odwiedzam regularnie.

Webinar Tomka

Na ten przykład we wtorek 8.01.2019 o godzinie 9.00 rano Tomek Rozmus robi swoje szkolenie, gdzie będzie chciał wskazać instrumenty godne uwagi w 2019. Polecam jego webinar. Nie zawsze ma rację ale zawsze mówi merytorycznie i poprawnie.

Także webinary Tomka i to co naucza o niskiej cenie i akumulacji jest spoko.

Moje transakcje

Cukier

Zamknąłem na lekkim zysku i czekam na niższe ceny. W zasadzie już można by otwierać po mału pierwsze longi. Musiałem zamknąć, gdyż miałem tu ogromną pozycję a się buduje obecnie i bank zawołał o kolejną transzę. W przeciwnym przypadku bym trzymał mocno. Sytuacja na cukrze:

Mój prognozowany zasięg “TP korekta” nie został osiągnięty dlatego nie zamykałem wysoko. Ta pomarańczowa strefa będąca w obszarze dolnej bandy zmienności jest świetnym miejscem na podebranie longa. Nie ma mnie w tej transakcji tylko i wyłącznie dlatego, ze się buduję. Ta malutka transakcja jest na innym koncie. Dlatego zostawiłem sobie symboliczną obecność na tym rynku. Tym nie mniej w obszarze klastra fibo i bandy zmiennosci na cenie między 11.19 a 10.84 będę podbierał longi.

Ten stop -loss tam specjalnie zostawiłem. Gdyż najpierw ustawiłem SL a potem wyznaczyłem klaster fibo. Zauważcie w jak pięknym miejscu na otwarcie longa leży ten stop – loss. Rzecz jasna zaraz usunę tego stopa, ale chcę Wam pokazać jak często stawiamy stop – lossy w miejscach gdzie należało by działać dokładnie odwrotnie. Sam osobiście niemal w ogóle nie stawiam stopów. Tu przez chwile pomyślałem inaczej, tak jak dawniej… i sami zobaczcie w jaki sposób większość z Was traci pieniądze tak robiąc. To dobry merytorycznie przykład.

Benzyna RBOB

Dobrałem longa. Tak wygląda moja sieć longów na tygodniowym:

A tak ostatnia transakcja na H1:

A tak wygląda, przypomnę, sezonowość:

Źródło: https://charts.equityclock.com/ny-harbor-blendstock-rbob-futures-rb-seasonal-chart

Dlatego w okolicach maja może pod koniec kwietnia będę chciał zamykać te transakcje. Chciałbym jeszcze może choć jednego longa dobrać tutaj. Zobaczymy.

Sok pomarańczowy

Dobrałem longa i na interwale tygodniowym wygląda u mnie to tak:

Myślę, że może z jednego longa jeszcze tutaj uda się dorzucić w gąszczu tych zleceń oczekujących buy limit.

AUD/USD

Tu odnotowałem straty, gdyż “flash – crash” jaki się tutaj wydarzył uderzył w moje stopy na kapitale czyli stop outy. Tym nie mniej gdybym mógł dokupowałbym na tej wielkiej świecy typu pin bar (przedostatniej). Tam była okazja. Tam można było tanio kupić panikę. Z tym, że nie dokładam pieniędzy do rachunku, gdy mam uraz mentalny wywołany stratą, więc czekam aż pozostałem pozycje coś zarobią by sytuacja wyglądała jako tako. nie da się przewidzieć takich sytuacji jak flash crash dlatego się nie przejmuję. Gram dalej. Miała to być ostatnia transakcja foreksowa przed zmianą brokera. Niestety muszę trochę odrobić kasiorki dlatego zmiana brokera musi poczekać. Mój nowy broker doczeka się osobnego wpisu. Jedyne co mogę zdradzić już teraz to fakt, ze emigruje poza Europę, gdzie śmieszną dźwignia mnie drażni. Mam ekstra brokera i podzielę się swoimi pierwszymi spostrzeżeniami ale to jeszcze chwilę (pewnie kilka tygodni może wiosną). Sytuacja na dziennym:

Tam, na dole tego knota stop out wywalił mi z 7 zleceń. Feralne 2 minuty końca flash crashu. Gdy tradera prześladuje pech musi bardziej żyłować strategię. Ta miała prawdopodobieństwo sukcesu powyżej 97%. Moje anty – szczęście, że akurat na Australijczyku zrobili flash crash.

Pozdrawiam

Jeśli również na tym rynku widzicie przewagę dzięki wskaźnikowi zmienności to udostępniam go w tym miejscu:

Jak zawsze polecam symulator do nauki gry na rynkach. Książka rzadko kiedy prawdę powie, natomiast własne doświadczenie w testowaniu konkretnego myślenia na symulatorze to potężny orenż.

Oprogramowanie to jest warte każdego dolara – możecie je zakupić tutaj: https://forextester.com/

Aby przewalutowanie nie stanowiło wielkiego problemu polecam korzystać z PayPala.

Życzę udanych inwestycji

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments