USD/CNY (USD/CNH) – częściowa realizacja zysku z transakcji na juanie

USD/CNY (USD/CNH) – częściowa realizacja zysku z transakcji na juanie

Opis transakcji

W dniu 10.01.2019 otworzyliśmy pierwszą transakcję na dolarze amerykańskim do chińskiego juana. Dzień później otworzyliśmy drugą transakcję. Poziomy wejścia były następujące:

Transakcja nr 1 – long po cenie: 6.7874. Tak to wtedy wyglądało:

Transakcja nr 2 – long po cenie: 6.7512

Obecna sytuacja:

Obecna cena to: 6.8159. Zatem obecne zyski wyglądają następująco:

  1.  Transakcja nr 1: 6.8159 – 6.7874 = 0.0289, czyli 28,9 pipsa.
  2. Transakcja nr 2:  6.8159 – 6.7512 = 0.0647, czyli 64,7 pipsa

Przy założeniu, że obie transakcje były zawarte za kwotę 1 minilota nasze zyski obecnie wynoszą 169 zł z pierwszej transakcji i 372 zł z drugiej transakcji, czyli łącznie zarobiliśmy do tej pory: 541 zł.  Prawdą jest, że  do naszej strefy “take profit” jeszcze jest daleko, ale zauważcie, że znajdujemy się w okolicach górnej wewnętrznej bandy zmienności z 2 interwałów: H1 i H4. To z kolei oznacza, że zbliża się czas na korektę.

W zależności od Waszego apetytu na ryzyko rekomenduję zamknięcie części pozycji. Chętni na ryzyko niech zamkną 20% transakcji a więc po 1 mikrolocie z obu transakcji tak by ich ekspozycja na ryzyko wynosiło nie po 1 minilocie, lecz po 0,9 minilota. A więc zmniejszamy wolumen obu transakcji.

Osoby z awersją na ryzyko niech zamkną połowę pozycji tj po 0,5 minilota w obu transakcjach. A więc obie transakcje redukujemy o połowę.

Osoby, które żałują, że otworzyły tą transakcję niech ją zamkną teraz w całości. Osoby na dorobku trejderskim niech również zamkną ta pozycję w całości.

Osobiście w obecnej sytuacji zamknąłbym całość, gdyż uważam, że warto brać zyski, gdy są; a dopiero potem poszukiwać niższych cen po korekcie do kolejnego wejścia. Osobiście bardziej zwracam uwagę na bandy z interwału H4 (niebieskie linie), gdyż rynek bardzo często je respektuje.

Jednakże merytorycznie uważam, że ten rynek pójdzie jeszcze daleko wyżej. Dlatego transakcję warto zamknąć teraz ze względu na zarządzanie kapitałem, ale gdy rynek pójdzie znacząco wyżej będę się chwalił, że przewidziałem duży ruch. Preferuję zamkniecie tylko dlatego, że niebawem może, choć nie musi, wystąpić korekta obecnie trwającego ruchu w kierunku północnym.

Mimo, że podtrzymuję swoją prognozę ceny docelowej w okolicach 6.9000 to zauważam również, że to może być czas na większą korektę.

Sztuczka

Dlaczego teraz złożyłem zlecenia oczekujące buy limit i take profit? Otóż to najłatwiejszy sposób aby poznać wagę punkta oraz wagę przebytego przez cenę dystansu. Możecie sobie liczyć dźwignię razy cena razy wielkość pozycji i przewalutowanie ale możecie równie dobrze postawić zlecenie, które nie wejdzie i które za chwilkę usuniecie i od niego ustawiacie w odległości n punktów take profit i stop loss i widzicie jaka jest ich wartość wyrażona w złotówce. Wystarczy najechać kursorem myszy na interesujący poziom i w chmurce wyświetli się potencjalny zysk. I tak możecie poznać wartość punkta, pipsa na interesującym was rynku. O stop – lossach celowo nic nie mówię, gdyż ich nie używam. Jeśli jestem pewien danej transakcji wchodzę w nią, jeśli mam wątpliwość to nie wchodzę i tyle.

Podsumowanie

Podsumowując, transakcja bardzo udana a zyski przyzwoite. Warto je wziąć ze sobą. Tym nie mniej miejmy na uwadze, ze jest wysoce prawdopodobne, ze po ewentualnej korekcie rynek będzie się wdrapywał daleko wyżej.

Życzę udanych inwestycji

Jeśliby ktoś chciał zamówić kontent, czyli artykuł na interesujący go temat na łamach tego portalu, czy jakąś analizę to może to zrobić tutaj:

Jeśli również na tym rynku widzicie przewagę dzięki wskaźnikowi zmienności, który rozwija się aż do pojęcia zmienności zagnieżdżonej (stosowny template załączony do przedmiotu) to udostępniam go w tym miejscu:


Jak zawsze polecam symulator do nauki gry na rynkach. Książka rzadko kiedy prawdę powie, natomiast własne doświadczenie w testowaniu konkretnego myślenia na symulatorze to potężny oręż.

Oprogramowanie to jest warte każdego dolara – możecie je zakupić tutaj: https://forextester.com/

Aby przewalutowanie nie stanowiło wielkiego problemu polecam korzystać z PayPala.
P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments