Poziomy cenowe na BITCOIN

Poziomy cenowe na BITCOIN

Wstęp do rozumienia ceny

Nauczyłem się na rynku przede wszystkim kupować tanio i sprzedawać drogo. Kiedyś, podobnie jak wielu, wierzyłem w prawo kontynuacji trendu. Nawet cytowałem wyliczenia Ala Brookse’a. Dziś nic z tych rzeczy! Na rynku może być tanio i warto zaczynać kupować (piramida ujemna), czyli powoli akumulować walor. Może tez być drogo i wtedy zaczynamy wyprzedawać nasze walory, dystrybuować je (piramida ujemna). To nieważne, że nie kupimy w samym dołku lub nie sprzedamy na samym szczycie. Ważne, że po ograniczeniu dźwigni finansowej (tak stosujecie za wysoką) staje się nagle możliwe powolne kupowanie na spadkowym rynku lub powolne sprzedawanie na wzrostowym rynku – TRANSZAMI! Tak właśnie robią duzi gracze, duzi chłopcy. Podobnie też robi Rafał Zaorski, podobnie robię ja – i to działa. Oczywiście, że przy obniżonej dźwigni, przez co rozumiem, ze jeśli mam 5 000 PLN na rachunku to wchodzę w pierwszą transzę za 1 – 2 mikroloty, po czym czekam. Każde wejście na wzrosty musi być wykonane gdy jest tanio. Kiedy jest tanio? Tanio jest wtedy kiedy cena już znacząco spadła. Mi w tym pomagają moje kanały zmienności na wykresie w interwale tygodniowym albo MTF (czyli każdym interwale). Te kanały macie dostępne jeszcze w promocji ( – 50% ) na tej stronie. Promocja powoli dobiega końca. Za kilka dni się skończy. Mowa o tych kanałach (dla MT4 oczywiście):

Ale mniejsza o same wskaźniki i inne bzdety. Ważne, żeby kupować tanio i sprzedawać drogo, najlepiej transzami i to przy sporej rezerwie gotówkowej = mniejszej realnej dźwigni finansowej. No bo zauważ, że jeśli masz dźwignie na surowcach 1:20 i wchodzisz za 10% konta to Twoja realna dźwignia finansowa w tym momencie wynosi 1:200. Osobiście na surowcach stosuje średnio 1:500 realnej dźwigni finansowej. I bardzo mi to pomogło przetrwać spadki na ropie sprzed kilku tygodni. Obecnie siatka zleceń na ropie, benzynie zaczyna wchodzić w zysk. Mam nadzieję, ze rozumiecie ideę. Jeśli nie to wałkujemy ja przy okazji większości artykułów na tej stronie.

Magiczne linie na wykresie oraz opinie których słuchamy

Jak zapewne się domyślacie jest to błąd w ogólnej koncepcji postrzegania cen. Ale są linie, których słucham i dobrze na tym wychodzę. Ale zauważcie, że są to linie, których inni nie widzą. No OK, ale skoro ja sprzedaje swój wskaźnik kanałów zmienności to znaczy, ze już inni go mają. Odkąd go wystawiłem na sprzedaż nikt jeszcze go nie kupił. Nie dbam o ten śmieszny tysiak za sztukę, ale dziwi mnie, ze nikt jak dotąd nie dostrzegł sensu a wręcz magii teorii zmienności cen! Może to prawda co mawiają o tym, że wolimy być fajnie okłamywani niż przyjmować niefajną prawdę. Niefajna prawda to wszystko, o czym jest ten portal internetowy! Niefajna prawda to jedyne, co mogę Wam tu zaoferować. Oczywiście możecie bawić się darmowymi gadżetami od brokerów, ich analizami i innymi bezwartościowymi śmieciami. Duże banki prowadzą politykę dezinformacji, głównie za pomocą mediów. Robią to w fajny kolorowy sposób a wy frajerzy to łykacie. czas zacząć używać własnych mózgów – po to je macie! Ta idea to podstawa w drodze (dalekiej i wyboistej drodze) do regularnych zysków na rynkach.

Teraz, kiedy Was zganiłem za Waszą tępotę, chciałbym porównać 2 magiczne linie. Pierwsza to znana już prosta średnia krocząca z 200 okresów w interwale tygodniowym.

Na tym wykresie są 2 linie. Czerwona omówiona SMA200 (średnia krocząca prosta) oraz dolna banda kanału zmienności (zewnętrzna) pomarańczowa linia pogrubiona. Mamy zatem 2 linie. Jak zawsze w życiu jedna z nich zadziała, a druga pewnie nie. Ale macie tutaj coś jeszcze! Zauważcie, ze pomiędzy obiema liniami jest TANIO.

Kupuj gdy tanio

Tu po prostu jest tanio. Patrząc na cenę oraz wykres staje się oczywiste, że gdzieś w tej przestrzeni w tym roku 2019. wystąpi dno na BITCOINIE. Jest tanio a do dna blisko. Pytam dlaczego nie planujesz kupić? Słuchasz durnych mediów w tym YouTube i głupich programów telewizyjnych, słuchasz czyichś OPINII, zamiast posiadać własną – ot dlaczego nie kupisz! Dalajlama mawia, że nie da się napełnić pełnego już naczynia. Tak jest z głową napchaną czyimiś opiniami. Jeśli mamy w głowie 100 różnych opinii to staramy się nimi kierować podejmując decyzje inwestycyjne. Tak własnie duży gracz nas ogrywa. Stąd własnie definicja słowa frajer w slangu finansowym.

Wyobraź sobie teraz, że wylewasz z głowy wszystkie opinie na temat rynku jakiegokolwiek. Z czystym umysłem patrzysz na ten wykres. Co widzisz? Ja widzę promocję, widzę taniochę i potencjalny zysk 80000/2000 = 40:1 !!! Weźmy potencjalny zasięg kolejnej hossy jako 4x poprzedni szczyt (zazwyczaj tak było do tej pory) = 80 000 USD. Weźmy średnią cenę zakupu z powyższej strefy (3000 + 1000)/2 = 2000 USD.

Masz to czarno na białym, więc pytam wprost na cholerę Ci te zakłamane opinie medialne debilii, którzy tam występują jako autorytet branży. Za odpowiednią sumę każdy z Was nałga ile trzeba w TV. Na tym polega to narzędzie manipulacji – cholerna telewizja!

Założę się, że w tym momencie każdy z Was patrzy na wskaźnik RSI pod wykresem. OK patrzcie. Dam Wam przykład. Będziecie patrząc na niego szukali idealnego miejsca na zakup. Ja będę szukał niskiej ceny nic więcej. Jeśli RSI = 20 to jest tanio! Tyle. Nie dbam o to czy kupię w dołku, średnio też mneiobchodzi dywergencja obojętnie czy pojedyncza czy poczwórna itp.,  ale dbam o to by kupić tanio, czyli blisko dołka. Wy dbacie o to by kupić w dołku dlatego kupicie nie po 1000, nie po 2000, nie po 3000 USD lecz po 9000 – 15 000 USD. Widzisz teraz różnicę? Odkąd przestałem dbać o kupno w  dołku łapię dołki 10 razy częściej niż kiedyś. Ale nie kupię za 9 000 USD Bitcoina. Nie i koniec! Nie obchodzi mnie, że tam jest/będzie momentum wzrostowe, bo wiem, że momentum wzrostowe największe jest na szczycie. A tam to mogę Wam sprzedać ale nie zmusicie mnie żebym tam kupił. To już wolę zmienić wykres i walor.

Tanio a dno

Uważam, że nie warto szukać różnicy między ekstremalnie tanio a dno. Każdy chce kupić w punkcie odwrócenia i jebnąć dźwignią 1:1000 wynik milion złotych z tysiaka. Niestety tak nie wygracie. Oklepana droga nigdy nie prowadzi do sukcesu. Robiąc jak inni możesz liczyć na to co mają inni lub mniej. A co powiesz na uśredniony zakup w dołku za każdym razem gdy cena bitcoina spadnie o 80%? Dziś byś z tej metody miał milion złotych z tysiaka lub więcej. Widzisz różnicę? Powiesz teraz oklepany tekst, że nie znasz nikogo kto by tak robił…a ja Ci powiem, że nie znasz żadnego profesjonalnego Tradera – milionera. Bo oni własnie tak robili. Dlatego mają to co mają a Ty nie masz.

Poziomy zleceń z GDAX Coinbase

Koniec tej paplaniny. Karty na stół!

Za chwilę zobaczysz realne poziomy z realnymi zleceniami oczekującymi na dużej giełdzie na Bitcoina. Patrząc na zlecenia – najpierw rusz własnym mózgiem – a dopiero potem przeczytaj moja opinię. OK? Oto wykres zrobiony teraz gdy to piszę (20.01.2019, 17:24, początek zimy dekady i inne bzdury):

Powyżej macie wykres kryptowaluty bitcoin  na maksa oddalony tak by wyraźnie spojrzeć na zlecenia przy konkretnych poziomach cenowych. Widzimy zainteresowanie graczy na poziomach 1250 oraz 1000 USD. Leży tam najwięcej kontraktów. Na poziomie zero leży więcej ale ciężko było mi przeskalować aż tak wykres.  Duzi gracze chcą kupić tanio! A Ty chcesz słuchać głupot w telewizji i kupić powyżej 15 000 USD prawda? Dlatego nie zarabiasz na rynkach.

Na każdym z tych poziomów od żółci przez pomarańcz po czerwień zobaczysz reakcję ceny – skupowanie dołków. Ale jak myślisz, gdzie wystąpi dno? Nikt tego nie wie! Oto sekret, nikt tego nie wie, dlatego każdy kupuje w takim miejscu, w którym:

KUPUJ GDY JEST WIĘCEJ MIEJSCA DO WZROSTÓW NIŻ DO SPADKÓW

Tak postępują duzi gracze. Jak widzisz zmówili się, ze w strefie 1000 – 1250 USD oraz niżej będą agresywnie kupować. Tyle. Zgodzę się, ze sporo zleceń leży na poziomie 3000 USD. Ale patrząc na ten wykres, ta heat – mapę mogę jedynie zgadywać, ze rynek chętnie sięgnie krótkim i szybkim ruchem po poziomy największej agregacji zleceń tj. poniżej 1250 USD za 1 BTC. I wiem, ze warto tam trzymać zlecenia buy limit. Tylko tyle i aż tyle wiem. I to wystarczy.

Podsumowanie

Zapamiętajcie sobie to słynne zdanie wielkich traderów:

KUPUJ GDY JEST ZNACZĄCO WIĘCEJ MIEJSCA DO WZROSTÓW NIŻ DO SPADKÓW

To najlepsza możliwa rada. Dorzuć do tego coś jeszcze jak np. zmienność, cykle, sezonowość. Ale zacznij budować swój system od tej reguły.

Życzę udanych inwestycji

Jeśliby ktoś chciał zamówić kontent, czyli artykuł na interesujący go temat na łamach tego portalu, czy jakąś analizę to może to zrobić tutaj:

Jeśli również na tym rynku widzicie przewagę dzięki wskaźnikowi zmienności, który rozwija się aż do pojęcia zmienności zagnieżdżonej (stosowny template załączony do przedmiotu) to udostępniam go w tym miejscu:


Jak zawsze polecam symulator do nauki gry na rynkach. Książka rzadko kiedy prawdę powie, natomiast własne doświadczenie w testowaniu konkretnego myślenia na symulatorze to potężny oręż.

Oprogramowanie to jest warte każdego dolara – możecie je zakupić tutaj: https://forextester.com/

Aby przewalutowanie nie stanowiło wielkiego problemu polecam korzystać z PayPala.
P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments