Kłamcy z CNBC i różne kierunki rynku FOREX na tak samo dobrych danych makro

Kłamcy z CNBC i dane dla NZDUSD

Wszystek jest farsą tudzież grą z dilerem

Wielokrotnie podkreślałem i podkreślać będę fakt, że rynki są manipulowane. Chciałbym się tutaj skupić na fałszywym przekazie medialnym. Znam człowieka, który jako młody pracownik banku CITY zapytał kolegów na trading floor o reakcje rynku na podstawie jakiś tam danych makroekonomicznych tudzież wydarzenia. Został wyśmiany i poczuł się nieswojo. Każdy młody jest głupi taka kolej losu. W tej historii chodzi, że niedorzeczne jest pytanie o reakcję rynku bo rynek jest tutaj dookoła a już na pewno na tym piętrze. Jedyne co robimy jako dilerzy walutowi to wykiwanie większości.

Dobre dane – różne reakcje rynku NZDUSD

Spójrzcie tutaj – świeża sytuacja z rynku NZDUSD, przychodzą w dniach 22.08.2018 i 24.08.2018 dane makro. W obu sytuacjach bardzo dobre. Chodzi o początek i koniec tabeli. Najpierw dobre dane w środę o sprzedaży, popycie konsumenckim. Dane lepsze od oczekiwanych o 0,8%. W piątek bilans handlowy państwa Nowa Zelandia. Oczekiwano bardziej ujemnego niż miesiąc wcześniej a wyszedł też ujemny ale znacznie lepszy zarówno od oczekiwań jak i od miesiąca wcześniej.

Moment podania danych to otwarcia tych dużych świec zaznaczonych strzałkami:

Obie dane wyszły w miejscach ekstremum na wykresie oznaczonych strzałkami. Zauważ, że oba miejsca składają się z dużych świec, które naruszyły zewnętrzną wstęgę zmienności.

Pierwsza sytuacja jest ciekawsza dla mnie. Mamy późno w trendzie olbrzymią świecę (i to w środę) tzw. Qlimax, czyli świecę absorpcyjną lub tez tzw. efekt próżni. Jak zawsze przy ważnych danych jest tam bardzo dużo zleceń. Euforyczny rynek stanowczo wychodzi poza zewnętrzną wstęgę zmienności. Inwestorzy pewnie mają gdzieś na końcu języka powiedzenie „Sky is the limit” wierząc w dalsze wzrosty. Duży gracz korzysta z powiększonej płynności i pojemności rynku. Dane o popycie konsumenckim były bardzo dobre. Zatem mimo późnego w trendzie miejsca na rynku jest dużo kupujących. Dzięki czemu duży gracz, który kupował znacznie wcześniej a teraz chce się pozbyć dużej liczby kontraktów (by zainkasować zysk) wykorzystuje tą chwilową znaczną pojemność i płynność rynku sprzedając bardzo dużo. Nazywamy to zjawisko często karmieniem kaczek.

Druga sytuacja jest już mniej spektakularna. Przychodzą dobre dane i mamy bardzo dużą świecę spadkową. Rynek w 2 świecach spada o 20 pipsów na dobrych danych. Rysuje się Qlimax z niewielkim cieniem z dołu. Mamy spore zrzucenie ceny późno w trendzie spadkowym. Więc rośniemy. Tym razem wzrosty zaczynamy od dobrych danych. A niech to! – choć namiastka normalności w tych manipulacjach na kiwi 🙂

 

CNBC – program oraz tweety jako dobry antywskaźnik na Bitcoinie i XRP

W prestiżowym CNBC London prowadzący namawia do kupna Ripple XRP. Foto poniżej:

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=LT7HtlSmSf8

Data publikacji nagrania to 5.01.2018. Wykres kryptowaluty Ripple XRP po tej dacie:

Dokładnie tak to wyglądało. Oni mieli z góry zareklamować towar, który duży zaraz będzie opychał.

 

CNBC a Bitcoin

Jest człowiek, który zbiera informacje głównie z tweetera z CNBC Londyn i przykleja ich datę publikacji oraz te info do wykresu Bitcoina. Oto efekt:

Link do tego na żywo: https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/bwSjuQIC-CNBC-Bitcoin-Indicator-Gives-An-Insane-95-Accuracy-For-Bitcoin/

Wypowiedź tego człowieka (po angielsku):

https://www.youtube.com/watch?v=3SccUHwr8dE

Zauważcie, że zawsze CNBC podaje złe informacje na denkach a dobre na szczytach. Robimy przeciwnie. Statystyka takiego postępowania to 95% racji.

 

Ciekawy film

Filmik fajnego Tradera (jeszcze nie stwierdziłem czy rzetelnego) poruszający m.in. dwa rodzaje informacji: informacja dla mas i informacja dla elity w filmiku z YouTube poniżej (tak po angielsku):

Film ciekawy i wart polecenia.

 

Konkluzja

W sprawie programów ekonomicznych i fachowych porad analityków mam tylko jedną radę, dobrą na początku – na pilocie telewizora wciśnij przycisk “MUTE”. I od razu zrobisz lepiej dla swoich inwestycji. Zauważysz wtedy, że to tylko gadające głowy, które nie maja nic wartościowego do powiedzenia. Jest to informacja dla mas czyli nie dla inwestora, który chce zarabiać na rynku.

P.S.: Nie jestem doradca inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments