Trend wzrostowy na cukrze

Hossa na cukrze

Wstęp

No i stało się. Trend na cukrze został potwierdzony technicznie oraz fundamentalnie. Pamiętam jak kwartał temu, kiedy cukier był blisko 10 – letniego dna chwaliłem się ludziom, że otwieram dużą pozycję na cukrze, taki BIG LONG. I faktycznie wszedłem grubo. Na cukrze gram na 2 rachunkach. Dużym domyślnym i małym na wypadek taki, że gdyby psychika siadła i szybciej zrealizowałbym zysk (na dużych pozycjach psychika inaczej pracuje) to mam jeszcze mały rachunek, gdzie dłużej poprowadzę te pozycje. Screeny z będą z małego rachunku, gdyż tam używam platformy (dziadostwa) Meta Trader 4. Na dużym rachunku jest to obecnie inna platforma.

Tłum

Pamiętam jak się ze mnie śmiali, że wchodzę poważnie w cukier. Był to czas post – kryptowalutowy i wtedy mnie trochę szanowano za to, że olałem Bitcoina i wszedłem grubo w Ripple. Przez jakiś czas pukałem do bram statusu milionera. Niestety zamiast pozbyć się aktywa wszedłem w dziwne stany emocjonalne, które zakończyły się tym, że stałem się HODL-erem. Co jest oczywiście złe. Kupujesz tanio i sprzedajesz drogo – oto trading. Każde inne modne metody forsowane w mediach to ściema. No i wyobraźcie sobie, że taki modernistyczny niedoszły milioner Trader wchodzi se z dumą w cukier obwieszczając światu swój zajebisty pomysł. Każdy w śmiech. Dla mnie rzecz jasna jest to wskaźnik, że robię dobrze. Wiecie co… dziś już tak się nie śmieją bo brałem cukier z samego denka siatką zleceń buy limit. Mam siatkę zleceń. Na małym rachunku są to mikroloty a na dużym są to już loty. W sumie 6 pozycji. Jak spojrzeć na wynik finansowy nikt się nie śmieje. Trochę jak w filmie “Big short” hehe.

Technika

Sytuacja techniczna wygląda bardzo przyzwoicie. Mamy wybity poprzedni swing na dziennym i wykonany pełnoprawny ruch mierzony. Nie zdradzę tutaj techniki pomiarów zasięgu, jakie tu wykonuje, ale będą opisane w książce, która zamierzam skończyć na wiosnę. Techniki tej nauczył mnie trader milioner z bliskiego wschodu. Jak mi pokazał rachunek u brokera XM to ciężko było mi te wszystkie liczby pogrupować. Dopiero jak wyszedłem z szoku zauważyłem tam ponad 20 mln USD. Poniżej sytuacja techniczna i pomiary:

Jest to wykres w skali tygodniowej. Zasięgiem są TP1 i TP2. Myślę, że uderzymy w TP2, po czym duża korekta. A potem jeszcze dwa swingi wzrostowe w układzie 5-cio falowym. Ten czerwony prostokąt to moja granica tolerancji pomiaru wyliczona na podstawie pomiarów z 10 ostatnich lat. Oto te pomiary z około 10 lat wstecz:

Także metoda pomiarów zasięgów chodzi tutaj wybitnie dobrze.

Fundamenty (COT)

Jest sobotni poranek. Wyszły nowe raporty COT. Oto wyniki dla cukru:

Nie będę tutaj wchodził w podstawy raportów COT. Opisałem je w swojej książce a także Larry Williams poczynił stosowną publikację o tym raporcie. Przejdę do konkretów. Dwie główne grupy to producenci i fundusze. Producenci są na shortach (400 tys. kontraktów względem long na poziomie 200 tys. kontraktów) są to ich pozycje typu hedge i to oni są tutaj dawcami kapitału. Fundusze od dziś oficjalnie są po długiej stronie rynku. Zamknęli 56 tys. kontraktów typu short i dobrali kilka tys. kontraktów typu long. Ogólne portfolio funduszy wychodzi już na LONG. 136 tys. kontraktów względem 125 tys. kontraktów.

Podsumowanie

Mamy hossę na cukrze po 10 latach spadków. Uważam, ze powoli będzie się rozwijała ogólna hossa surowcowa.

P.S. Jak zauważyliście, dobrze się spisują moje bandy zmienności także w długich okresach. Jeśli byście chcieli je dołączyć do swoich analiz to proszę:

Pozdrawiam

Program do treningów FOREX, który jak zawsze polecam obejrzysz w akcji poniżej. Nic samo nie przyjdzie, wiarę czy nadzieję schowaj sobie w buty. Tylko trening pomoże Ci stać się lepszym. Tyle, ile wysiłku w to włożysz, na tyle możesz liczyć, że wyjmiesz.

P.S.: Nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments