LEAN HOGS – częściowe zamknięcie

LEAN HOGS – częściowe zamknięcie

 

Wstęp

LEAN HOGS, czyli trzoda chlewna, czyli żywe świnie. Jest to jeden z najciekawszych rynków finansowych na świecie. Możecie się śmiać, mam to gdzieś, bo ten rynek jest zajebisty.

Transakcja

23.02.2019 (w weekend) otrzymaliście ode mnie rekomendacje kupuj dla trzody chlewnej. Od tamtej pory świnie urosły z 53 do 63 centów za funt żywca wieprzowego. Obecna sytuacja na tygodniowym kształtuje sie następująco:

Natomiast na interwale dziennym tak:

Jak widzimy, w interwale tygodniowym mamy jeszcze sporo miejsca do kontynuacji wzrostów. Potwierdza to sezonowość – szybki rzut okiem na model sezonowy:

No na oko tak jeszcze z miesiąc może 1,5 miecha. Ale zauważcie, ze w interwale dziennym jesteśmy  blisko górnej bandy z dziennego. Rynkowi należy się lokalna korekta lub dłuższy okres konsolidacji.

Scenariusz bazowy dla 3 typów osobowości

Uważam, że rynek otworzy się z luką (dodatnią, do góry) po czym będą rysować lokalny szczyt. Potem nastąpi korekta i/lub konsolidacja i potem jeszcze co najmniej jeden swing wzrostowy. Ponieważ na tej transakcji zarobiliśmy w cholerę szmalu rekomenduję strachliwym zamknięcie całości pozycji teraz lub po wystąpieniu luki wzrostowej. Odważniejszym rekomenduję zamknięcie połowy pozycji lub mniejszej jej części, a resztę zabezpieczamy zleceniem BEP. BEP czyli stop loss na poziomie wejścia (plus spread i/lub prowizja). Bardzo odważnym graczom rekomenduje trzymanie całości ale i tak stop loss wędruje na poziom wejścia na tzw. BEP (break equity point).

Wynik częściowy liczony na dziś

CFD (TMS, MT5):

depozyt: około 85 zł za 0,01 lota (mikrolot)

zysk: około 180 zł za 1 mikrolot, czyli 111%

lub 1800 zł za 1 minilot przy depo na poziomie 850 zł

——————————————————————————————————————————————————————————————————————–

FUTURES: na kontraktach futures na CME mamy wartość dolarową za tick. Załóżmy, że lubimy Meta Trader i gramy u brokera AMP Global (Europe) na futures notowany a CME na instrumencie lean hogs.: https://pl.ampglobal.com/exchange_traded_futures/contract_specifications.html 

oraz https://pl.ampglobal.com/exchange_traded_futures/margins_requirements.html

Symbol: HE

Marża/ depozyt: $1,550.00

Tick: 0.00025 / $10.00

I tu jest błąd na obu stronach i CME i AMP.

Gdy zrobicie sobie rozeznanie to okaże się, że waga ticka jest inna. Np. tutaj o tym piszą: https://www.schwab.com/public/schwab/nn/futures/lean_hog.html

Tick/value = 0.025 / $10.00, co oznacza, że zmiana

ceny o 1/40 centa za funt wieprza jest równa 10$.

Zgodnie z rysunkiem z interwału dziennego dystans, jaki pokonał rynek od poniedziałkowego otwarcia (15:30) w dniu 25.02.2019 wynosi: 63.61 – 53.02 = 10.59

Ten wynik mnożymy razy 40 i razy 10$ i otrzymujemy: 10,59 x 40 x 10$ = $4 236,00

Przy kursie USD/PLN = 3,80 otrzymujemy: 16 096,80 PLN

Wynik bardzo dobry.

Dziś po otwarciu (dopisane kilka godzin później)

Mamy lukę otwarcia, więc warto zamknąć chociaż część pozycji:

Zgodnie z oczekiwaniami rynek stworzył tzw. lukę wyczerpania. Rynkowi należy się korekta.

Jeśli, podobnie jak mi, podobają się Wam bandy zmienności to udostępniam je tutaj:

Jeszcze 2 tygodnie przeceny (-100 USD) na symulator tradingowy FOREX TESTER 3 – polecam

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments