Kryptowaluta XRP – kontynuacja rozważań na rok 2021

Scenariusz bazowy

W odniesieniu do poprzedniego artykułu, faktycznie pod koniec października wzrosła zmienność na rynku kryptowalutowym. W dalszym ciągu moim założeniem analitycznym aż do końca listopada będzie scenariusz wzrostowy. Chociażby dlatego, że sezonowość w listopadzie bywa bardzo pro-wzrostowa w tygniowych swingach impulsywnych.

Ciągle się zastanawiam czy na tle cykli mamy rok 2016 czy 2017. Jeszcze tego nie wiem. Jedno jest pewne – nie ma euforii. Nie było jej jak dotąd. Powiecie, ze na Solanie była. NO OK tam była, ale większość rynku jest absolutnie bez szału.

Pamiętacie jak XRP w 2017 roku zrobił 36 000%?!

Przechodząc do wykresów. Oto dzisiejszy wykres XRP/USDT:

https://pl.tradingview.com/chart/?symbol=BINANCE%3AXRPUSDT

Mamy po wcześniejszej wzrostowej małej zmyłce wybicie dołem z formacji trójkąta. Zakładamy, że jest to większego fraktalnie rozmiaru zmyłka. Rynki przed wzrostami bardzo często notowały trójfalowe gwałtowne spadki (dwucyfrowe).

Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o to, gdzie leżą jakie i czyje zlecenia. Idę o zakład, że podwyższona płynność występuje w miejscach oznaczonych prostokątnymi strefami. Rozważam obecnie w krótkim terminie taki scenariusz manipulacyjny:

https://pl.tradingview.com/chart/?symbol=BINANCE%3AXRPUSDT

Niewykluczone, że zejdziemy niżej niż ten przykładowy rysunek. Chodziło mi tu jedynie o zarys filozofii prowadzący do ewentualnego zrozumienia co tu może się dziać aktualnie.

Rynek rzecz jasna zrobi swoje. Scenariusz alternatywny to jak wspominałem marazm z delikatnymi spadkami co najmniej do lutego. Potem bardzo delikatne wzrosty z odpałem w okresie wakacji i pompą cenową pod koniec października 2022.

Tak czy siak euforii nie ma, więc nie czas jeszcze na czwartą falę. Może zilustruje o co mi chodzi pisząc o fali 4-tej.

Poniżej wykres indeksu krypto, czyli Bitcoina w długim okresie wraz z rozpiską falową Elliotta. Posłużę się rozpiską Tradera Rastaniego, bo uważam, że jest dobra. CO więcej ciężko znaleźć w sieci dane poniżej 2013 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=QNFZ_Cd82TE

Na podstawie badań okresu od 2010 roku (a nie 2013) widzimy, że jesteśmy pod koniec fali 3. A ściślej już w piątej podfali fali 3. A więc powinniśmy jeszcze na krypto zobaczyć jakieś wzrosty, a ponieważ 5ta fala zawsze była najbardziej euforyczną to wciąż obstawiam scenariusz wzrostowy. Jeśli się nie wydarzy do grudnia to pewnie zmienię zdanie na alternatywne.

Pozdrawiam

Przypominam o świeżo wydanej książce w wersji papierowej

P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.

Ów broker udostępnia dźwignię 1:500. Polecam skorzystać.

Dobry broker wart uwagi

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments