Przed nowiem 19.08.2020 – pozycje short
Mamy ładny schemat dystrybucji po wcześniejszych wzrostach na parze walutowej rynku FOREX: AUD/USD:
Ta gruba, czerwona pozioma linia to opór wynikający z wyższego interwału (D1, W1).
Dziś w nocy po godzinie 4. nastąpi nów Księżyca. Rynek jest mocno wykupiony po okazałych wzrostach. Jesteśmy przy ograniczeniu górnej wewnętrznej linii kanału zmienności z interwału H4 (linia niebieska przerywana) oraz z interwału H1 (czerwona górna linia ciągła). Na podstawie położenia ceny względem kanałów zmienności możemy jednoznacznie powiedzieć, że jest drogo.
Przy ostatnich 3 kolejnych coraz wyższych szczytach wskaźnik AO (Awesome Oscillator) zatrzymał się na tym samy stałym poziomie. Oznacza to słabość rynku i potencjalne ograniczenie dalszych wzrostów.
Popatrzmy może bliżej na te ostatnie szczyty:
Tak, tutaj znacznie wyraźniej to widać.
Mamy taki ładny ruch wzrostowy, że aż prosi się o pomiar zasięgów oraz jakieś proste geometrie. Oto one:
Rynek jest w strefie oporu na podstawie 4 mierzeń geometrycznych. Mierzenia 1:1 przedstawiono za pomocą kwadratów. Mierzenia zasięgu (opisane w książce) zaznaczono zielonym seledynowym kolorem w postaci strefy.
Ponadto mamy strefę oporu (pomarańczowa) pochodzącą od poprzednich szczytów. Strefa ta jest wybita i tam stop lossy wielu graczy są zabrane, a więc rynek nabrał powietrza w płuca i może wykonać gwałtowny zwrot.
Bardzo często w okolicy pełni oraz nowiu Księżyca para AUD/USD lubi zmieniać kierunek. W tej sytuacji jest wiele argumentów “za”.
Jak bym grał?
Tak jak zawsze – zleceniami: 1 z palca i kilka z oczekujących typu limit. Powiedzmy, że moja siatka zleceń by wyglądała tak jak na rysunku:
Moje zlecenia to te czerwone przerywane linie. Są to zlecenia sell limit. Pierwsze zlecenie z palca, choćby teraz 🙂 Stop lossów nie używam w tego typu transakcjach, więc ich tu nie ma. Po co ich tak wiele? Wiadomo, że większość tych zleceń nie wejdzie. Ale w razie czego niech są – na wypadek gdyby ten ruch był 5-cio falowy a nie 3-falowy jak teraz to wygląda.
Kiedy używam stopów? Tak, od niedawna mam strategię, w której rygorystycznie korzystam ze zleceń zabezpieczających stop – loss. Jest to strategia wykorzystująca STRUKTURĘ RYNKÓW. Powoli powstaje książka na ten temat, więc za jakiś czas strategia ta ujrzy światło dzienne. Jest bardzo podobno do strategii Roberta Minera ale ma pewien wyróżniający ją rdzeń, który zasadniczo zmienia znaczenie analizy fal.
P.S.: Ja – autor, nie jestem doradcą inwestycyjnym w myśl jakiejkolwiek ustawy czy rozporządzenia. Wszystkie artykuły na tej stronie to prywatne opinie autora. 95% szkoleniowców w branży to oszuści a wszystkie rynki są w specyficzny sposób manipulowane. Poznaj schematy manipulacji. Wszystkie inwestycje, które robicie na bazie wiedzy z tego bloga robicie na własną odpowiedzialność, a nie moją.
P.S.2: Książka mojego autorstwa jest chwilowo niedostępna z powodu życzenia Wydawcy, który zamierzą ją wydać. Chyba 🙂
P.S.3: Jeśli zastanawiacie się, który broker daje 0,1 – 0,2 pipsa spreadu an AUD/USD to jest to ten broker:
Dźwignia tu wynosi 1:500, gdyż broker pochodzi z Australii i nie podlega tym chorym przepisom Unii Europejskiej MFID II. Chrzanić (tą niemiecką) Unie! 🙂
Wynik analizy
20.08.2020 – czyli po 2 dniach rynek zgodnie z oczekiwaniami dał zarobić na shorcie ponad 100 pipsów
Parafrazując Yodę z Gwiezdnych Wojen – Poznaj mroczną stronę mocy Analizy Lunarnej 🙂
Facebook Comments