Analiza Ripple do USD na 4 lata

Analiza Ripple do USD na 4 lata

Na podstawie narzędzi pomiarowych, których nie zamierzam zdradzać, i ich odczytów przedstawiam poniżej projekcję cenową Ripple w odniesieniu do USD (XRP/USD):

data: cena (XRP/USD):
30.12.2018 $5
30.12.2019 $20
30.12.2020 $100
31.12.2021 $1000

Przy czym cena i czas są zaokrąglone, co oznacza, że te wartości nie muszą być idealnie okrągłe. To tylko granica poziomu liczbowego, gdyż wbrew powszechnej opinii, rynek nie lubi okrągłych do przesady poziomów. A nie lubi ich, gdyż tam na takim fajnym poziomie zawsze znajdzie się kupujący i/lub sprzedający.

Kto nie wierzy – OK.

Kto wierzy – OK.

Ten artykuł powstał tylko po to, żeby za kilka lat go przywołać i powiedzieć, że o tym mówiłem. Tyle w temacie.

Nie ma to znaczenia kto co myśli… na tym polega rynek! Czas dopiero pokazuje czyja pozycja wygrywa. Choć problem postawienia deadline dla końca inwestycji to większy problem niż poszukiwanie lokalnego szczytu. Przecież każdy samobójca z 1929 roku byłby po jakimś czasie w końcu milionerem.

Problem Tradera

Niezależnie od naszych analiz zawsze towarzyszy nam pewien problem, pewne wyzwanie każdego Tradera. Jest to cierpliwość. Nawet gdyby tą tabelkę poznała cała ludzkość to i tak cena tam dotrze, choć wtedy nie powinna. Wiecie dlaczego? Bo najtrudniej wytrzymać zyski. Łatwiej nam pogodzić się ze stratą oraz z tym, że jesteśmy frajerami aniżeli wytrzymać hiperboliczne zyski i odnieść zwycięstwo. Dowód: proszę bardzo – ilu z Was trzymało Bitcoina od początku do dziś? Niewielu to aż za mało powiedziane. I to samo będzie z Ripplem, który zastąpi Bitcoina,  ale nawet wiedząc to nie wytrzymacie.

Przesłanie dla posiadaczy Ripple’a: HODL!!!

Analiza techniczna – fale Elliotta

Najważniejszym narzędziem Analizy Technicznej (AT) może być tylko i wyłącznie model całościowy rynku. Mimo wielu nowoczesnych modeli ekonometrycznych wciąż po ponad 100 latach najbardziej uniwersalnym oraz sprawdzającym się modelem na przełomie wieków na rynkach finansowych pozostała teoria Ralpha Nelsona Elliotta (1871 – 1948).

W odniesieniu do prostego modelu 5-falowych impulsów i 3-falowych korekt możemy określić miejsce, w którym się znajdujemy. Najprostszy wykres modelowy Elliotta dla impulsu i korekty wygląda następująco:

Tak to wygląda w najprostszym ujęciu. Teoria Elliotta posiada także wiele elementów struktur złożonych. Najprostszym i najczęściej występującym owym złożeniem jest wydłużenie fali 3. i/lub 5.  Wydłużenie modelowo można przedstawić jak poniżej:

W przypadku silnych baniek spekulacyjnych obie fale mogłyby być wydłużone i 3., i 5.

To wszystko w ujęciu do wykresów rozumianych w sensie liniowym. Teorię Fal Elliotta można także zastosować do wykresów logarytmicznych.  I dopiero wtedy wyjdą w naszych obliczeniach zasięgi z tabeli u góry artykułu.

Na podstawie tej teorii rynek ukształtował dopiero 1. i 2. falę. Te najmniejsze.

Pozdrawiam

P.S.: Tym razem się podpiszę, żeby za 4 lata nie obyło obiekcji, o czym pisałem:

Łukasz Susłowicz


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Facebook Comments